Warning: Undefined array key "options" in /data01/virt111504/domeenid/www.teadusloomekool.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 124

LOO JA UURI! Loovuurimuse töötoad

KOKKULEPPEL

kuupäev

KOKKULEPPEL

kellaaeg

Kursuse ülevaade

Käes on taas loovtööde ja õpilasuurimuste tegemise aeg. Õppijad, kes valivad oma teemaks mõne
kunstiga seotud küsimuse, on sageli kimbatuses, kuidas oma praktilist tööd teha kooli teadustööde
juhendile vastavalt, aga mitte kaotada kunsti uudsust, ettemääramatust ja otsingulisust.
Lahenduseks on tänapäeva teaduses üha enam populaarsust võitev loovuurimuse praktika, kus
loomine ja uurimine ei ole teineteisest nii tugevalt eraldatud, vaid läbipõimunud ja teineteist toetav.

Aga kuidas rakendada loovuurimuslikku lähenemist? Milliseid uurimismeetodeid kasutada? Kuidas
ühendada teooriat ja loomist, loomingulist subjektiivsust ja teaduslikku objektiivsust?

Eesti Kunstiakadeemia ja Balti Filmi, Meedia ja Kunstide Instituut pakuvad HTMi toel koolidele
TASUTA loovuurimuslikku lähenemist tutvustavaid töötubasid üldharidus- ja huvikoolides üle Eesti:
kutsuge töötuba enda kooli kohale!

kursuse väljundid:

kelle jaoks on TÖÖTOAD mõeldud?

Loovuurimuse töötubadest on kõige enam kasu oma loovtööd, õpilasuurimust või praktilist tööd tegevale õpilasele alatest põhikooli III astmest kuni gümnaasiumi lõpuni. Samuti saavad tuge õpetajad, et loovtöid paremini juhendada.

KAVANDAME TÖÖTOA VASTAVALT KOOLI JA ÕPPIJATE VAJADUSELE JA VÕIMALUSTELE:

Teemad, mida töötoas fookusesse võTTA

Juhendajad

Helen Arov on TLÜ BFMi kunstihariduse lektor ja haridusteaduste doktorant, Kadrioru Saksa Gümnaasiumi kunstiõpetaja.

Britta Benno on kunstnik, EKA loovuurimuse doktorant.

Gerhard Lock on muusikateadlane ja helilooja, EMTA muusikateaduse doktorant, TLÜ BFMi muusikateaduse ja multimeedia lektor.

Anneli Porri on kunstiteadlane ja kriitik, EKA kunstihariduse osakonna lektor, Sally Stuudio kunstiloo õpetaja.

Jane Remm on maalikunstnik, TLÜ BFMi kunstihariduse lektor ja EKA loovuurimuse doktorant.

Miks on oluline loovuurimus?

oled valmis?

Lepi töötuba kokku ja täpsusta teemasid: Anneli Porri anneli.porri@artun.ee, +372 522 1048

“Loo ja uuri!” töötoad toimuvad Haridus- ja Teadusministeeriumi rahastusel ja on osa Tallinna Teadus- ja Loomekooli programmist. Töötubasid täiendava kõigile avaliku õppematerjali https://loojauuri.artun.ee/#/ valmimist rahastas Euroopa Sotsiaalfond meetmega “Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt”.