Warning: Undefined array key "options" in /data01/virt111504/domeenid/www.teadusloomekool.ee/htdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 124

Digitaalse mängu disainimise veebikursus "Tudeerum"

21. november –
19. märts
Teisipäeviti

kuupäev

kellaaeg

veebikeskkond

asukoht

120 tundi

maht

Kursuse ülevaade

Kursusele on oodatud gümnasistid ja 9. klasside õpilased üle Eesti.

Kursuse eesmärk on tutvustada mängu praktiliste sisuliste ülesannete kaudu mängude loomise protsessi ja pakkuda võimalust ise meeskonnaliikmena osaleda mängude prototüüpide loomisel ja katsetamisel.

Osaleja puutub kokku mängu analüüsimisega, üritab probleemõppe meetodil lahendada tekkivaid kitsaskohti ning rakendab neid loovalt mängu stsenaariumi loomisel, disaini ja prototüübi testimisprotsessis ning meeskonnatöös.

Kursusel osalemine maksab õpilasele 25€. Programm on osa Tallinna Teadus- ja Loomekoolist ning rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

kursuse väljundid:

kelle jaoks on kursus mõeldud?

Oodatud on nii tehniliste kui loominguliste huvidega gümnasistid, näiteks: IT-huvilised, digitaalse kunsti ja disaini huvilised, animatsioonihuvilised, heliloojad, interpreedid, visuaalsest ja interaktiivsest loojutustusest huvitunud. Lisatingimuseks on huvi olenevalt mängu temaatikast ka loodavaks õppesisuks vajalike õppeainete ja oluliste valdkondade (nt ajalugu, keemia, bioloogia jms) vastu. Varasem kogemus pole vajalik.

Erinevate mängude analüüsimine.

Žanr, stiil ja kompositsioon. Tegelaste analüüs.

Mängu kaasavus ja haaravus. Mängumaailma erinevad kognitiivsed väljendusviisid.

Õppeprotsessi mängustamine õpimängudega. Mõjustamise psühholoogia.

Mõjustamise psühholoogia. Oodatavate õpiradade kaardistamine

Mängu mehaanika. Mängija premeerimine.

Mängu ideed. Vajadustest ideede genereerimine.

Ideede tutvustamine ja arendus.

Projektijuhtimine, etapid. Meeskonna rollid. Mängu stsenaariumide arendamine.

Sissejuhatus Unity’sse.

Mängu maailma disain. Kompositsioon. Stiil ja esteetika. Psühholoogia. Loogika. Visuaalid. Helidisain.

Tegelaste disain. Isikupära. Tegelase olemus, välimuse disain.

Töö projektidega, meeskondade nõustamine.

UX ja UI testimise meetodid.
Prototüüpide testimine, lõpuüritus.